דף הבית מדרשת עין הנצי"ב

מדרשת עין הנצי"ב

מדרשה ללימודי יהדות לבוגרות תיכון

כתובת:עין הנציב
זמני פעילות:לימוד כל השבוע כולל שבת אחת לשבועיים.
ראש המדרשה:הרב יצחק בן דוד
קהל יעד:בוגרות תיכון בעלות רקע בלימודי יהדות
מאפיינים:
  • שבוע לימודים מלא
  • מגורים במדרשה
  • לציבור דתי
מסלולים:
  • מסלול הכנה לשירות צבאי
  • תוכנית תורה לשמה
  • מדרשה לבנות

מדרשת עין הנצי"ב היא מחלוצות מוסדות לימוד התורה לנשים בישראל. מיום ייסודה, המדרשה חותרת לסלול דרכים חדשות בעולם לימוד התורה, לפתח וליצור דרכים שונות של התחדשות יהודית וקהילתית, ולהעצים את לימוד התורה של נשים ואת השפעתו על חיי הרוח היהודיים בכלל.

במציאות חיינו כיום שאלות הנוגעות למעמדן של נשים בפרט בעולם הדתי, ממשיכות להיות נושא לדיון מתמשך. דיון זה תובע רצון ונכונות לעצב דרכים חדשות, בתוך עולם התורה. כדי להתמודד עם אתגרים אלו המדרשה מחויבת לטיפוח מצוינות לימודית שמגמתה להכשיר שכבה של נשים צעירות משכילות, שתוכלנה  להשתלב ולתרום להיבטים השונים של חיי הרוח והחברה במדינת ישראל ובקהילותיהן בארץ ובחו"ל.

המדרשה מתייחדת גם במגוון מתודות הלימוד, אשר מעשירות ומשלימות זו את זו:

הסגנון הישיבתי הקלאסי - המבקש לנתח את המשמעות ההלכתית והמשפטית המופשטת של הסוגיות הנלמדות.

הסגנון האקדמי והביקורתי - המבקש להתחקות אחר הרבדים השונים של הטקסט, ולאתר את ההקשרים ההיסטוריים והחברתיים שמשתקפים בו.

הסגנון הקיומי והפנימי – התמקדות בהקשר הרוחני והקיומי של התכנים הנלמדים, ולהעמיק את זיקתן של הלומדות לתכנים אלו.

ממדים הללו מעשירים ומשלימים זה את זה ללומדות את הדגשים והאיזונים הנדרשים גם בדורנו: איזונים בין מסורת ליצירה, בין ביקורת לענווה, ובין חירות למחויבות. אנו מאמינים שהצעידה הזהירה בין קטבים אלו היא המפתח החשוב ביותר לגיבוש זהותה של החברה הדתית, ולשם המשך שיגשוגה של היהדות בתקופה המודרנית ובתקופת הקמתה של מדינת ישראל המתחדשת. לימוד זה מעשיר את הלומדות ביכולת לנווט את דרכן ולעצב את זהותן הדתית, לפעול לעשות לשינוי הדרוש שינוי ושימור עולם התורה, וכל אלו מתוך אהבת תורה ושאיפה ל"תיקון עולם".

ליבה של המדרשה, הוא בית המדרש הניצב במרכזה. בבית המדרש לומדות מידי שנה כ 80 לומדות צעירות, המשלבות תקופת לימודים בבית המדרש יחד עם שירות משמעותי בצבא או בשירות הלאומי. 

גם כיום, כמו בשנות הקמתה, המדרשה מחויבת לפעול ולתרום למען התחדשות אישית וקהילתית המשלבת נשים בכל היבטי החיים.

אנו מזמינים אתכם להיות חלק מעשיה גדולה זו.

 

צלצלו עכשיו
073-7576135
צרי קשר עם המדרשה
השאירי פרטים ונחזור אלייך:
רק פניות ממתעניינות בלימודים נשלחות למדרשות
מוסדות נוספים שיכולים להתאים לך:
אודות אתר מדרשות תורניות לבנות

אתר מדרשות תורניות לבנות – מבית "סטנדר לימודים", מרכז את כל המדרשות מדרשיות ובתי המדרש לנשים. באתר תקבלו מידע עדכני על המוסדות השונים, ותוכלו להתרשם מהמאפיינים והיתרונות של כל מדרשה, וליצור איתה קשר ישיר לבירורים ולהרשמה. האתר מציע גם הכוונה למציאת המדרשה המתאימה, דרך שירות ייעוץ טלפוני אישי, פורום לשאלות ותשובות בנושא חיפוש מדרשה, ומאמרים בנושא. בתקופת הרישום מתפרסמים באתר מועדי ימים פתוחים וימי עיון במדרשות ונשלחים עדכונים שוטפים למעוניינות בהרשמה.

אהבתם? פרגנו לנו!